Kilka kropel dla zdrowia! Dawkowanie oleju z rokitnika

pipety z olejami

Niezwykle bogaty we flawonoidy, w witaminy, nienasycone kwasy tłuszczowe oraz liczne składniki mineralne rokitnik znajduje szerokie zastosowanie kulinarne i lecznicze. Powstające na bazie tej rośliny potrawy i produkty wykazują więc bardzo korzystne działanie prozdrowotne. Czy jednak należy trzymać się jakichś zaleceń odnośnie do ich stosowania? Czy produkty z rokitnika można na przykład przedawkować? A może istnieją jakieś przeciwwskazania, o których warto wiedzieć? Na te i inne pytania postaramy się odpowiedzieć w tym wpisie.

Przede wszystkim należy zapamiętać, że zarówno owoce rokitnika, jak i przygotowywane na ich bazie produkty – poza swoim bogactwem odżywczym – wykazują się także niezwykle korzystnym działaniem prozdrowotnym. Liczne badania naukowe dowiodły, że olejek z rokitnika podnosi sprawność układu sercowo-naczyniowego, pozytywnie wpływa na pracę układu pokarmowego oraz poprawia kondycję skóry. Stosowanie go przyczynia się ponadto do znaczącego wzmocnienia odporności organizmu, dlatego zdecydowanie warto włączyć olejek do swojej diety. Dla ujrzenia efektów zaleca się spożywanie zaledwie kilku kropel dziennie – w zależności od stężenia produktu można przyjmować około 5 mililitrów substancji. Szczegółowe informacje powinny znajdować się jednak w ulotce dołączonej do opakowania każdego produktu. Olejek z rokitnika śmiało można stosować również bezpośrednio na skórze. Wystarczy regularnie wcierać odrobinę substancji w miejscach występowania problemów, takich jak przebarwienia, zmarszczki czy podrażnienia, aby w krótkim czasie zobaczyć znaczącą poprawę.

Nie wszyscy będą mogli, niestety, cieszyć się z dobroczynnych właściwości rokitnika. Otóż istnieją pewne przeciwwskazania do jego zażywania i są to: problemy wątrobowe, niewydolność trzustki oraz stany zapalne pęcherzyka żółciowego. Wszelkie wątpliwości dotyczące tego typu dolegliwości należy bezwzględnie konsultować z lekarzem, we wszystkich innych przypadkach można natomiast śmiało stosować olejek z rokitnika i obserwować jego znakomity wpływ na organizm.

herbatka z rokitnikaKilka kropel dla zdrowia! Dawkowanie oleju z rokitnika