Olej z rokitnika do pielęgnacji włosów

aplikacja olejku na włosy

Włosy suche, łamliwe, przetłuszczające się, nadmiernie wypadające – problemów, z jakimi zmaga się spora część populacji, jest naprawdę wiele. Na szczęście dysponujemy obecnie odpowiednią wiedzą i narzędziami do tego, by radzić sobie z nimi, nawet w domowych warunkach. Należy jednak pamiętać o tym, że zła kondycja włosów może być objawem wielu różnych dolegliwości, dlatego szalenie istotne jest regularne wykonywanie profilaktycznych badań lub – w razie potrzeby – konsultacja z lekarzem. To jedyny sposób, by zabezpieczyć się przed groźnymi konsekwencjami zaniedbania.

Skuteczność kosmetyków z olejkiem rokitnikowym

Jak dowodzą tego liczne badania, wysoką skutecznością w walce z rozmaitymi schorzeniami wykazują się oleje roślinne, czego znakomitym przykładem są preparaty zawierające w swoim składzie olejek z rokitnika. Pozyskiwana w specjalny sposób – metodą ekstrakcji CO2 – substancja ta bogata jest w fosfolipidy, kwasy tłuszczowe, garbniki czy witaminy i kwasy organiczne, a taki skład zapewnia jej stałe zastosowanie w kosmetologii. Dzięki właściowościom przeciwzapalnym, przeciwstarzeniowym i przeciwdrobnoustrojowym olejek z rokitnika stosowany jest głównie do pielęgnacji skóry, jednak wykorzystuje się go również jako składnik kosmetyków przeznaczonych do dbania o włosy. Zawierające rokitnik szampony i odżywki charakteryzują się działaniem wzmacniającym strukturę włosa, dzięki czemu z powodzeniem mogą być stosowane w walce z problemem włosów wypadających, osłabionych czy podatnych na łupież. Doskonale wspomagają też proces regeneracji włosów zniszczonych po zabiegach, przywracając im elastyczność i blask.

Właściwości rokitnika zostały odkryte jeszcze w czasach starożytnych, o czym pisaliśmy w jednym z naszych poprzednich artykułów. Żołnierze armii Aleksandra Wielkiego dostrzegli, co prawda, poprawę jakości sierści swoich koni, jednak obecnie wiemy już, że roślina ta charakteryzuje się znakomitym wpływem na kondycję włosów również u ludzi. Wybierając się więc do drogerii, warto sięgać po kosmetyki zawierające w swoim składzie rokitnik. Olejek z owoców tego krzewu może również służyć do sporządzania roztworów gotowych do nakładania na skórę czy włosy.

herbatka z rokitnikaOlej z rokitnika do pielęgnacji włosów