Olej z rokitnika na suchą skórę dłoni

kremowanie dłoni

Przeprowadzone na przestrzeni ostatnich dwóch dekad liczne badania naukowe jednoznacznie dowodzą, że zawarte w rokitniku biologicznie aktywne substancje mogą mieć pozytywny wpływ na organizm człowieka. Znajdują one zatem szerokie zastosowanie m.in. w przemyśle kosmetycznym – zwłaszcza w produkcji preparatów przeznaczonych do pielęgnacji skóry. Od wielu lat z owoców tej rośliny ekstrahuje się np. takie związki jak witaminy, flawony czy flawonoidy, które następnie wykorzystuje się do produkcji kosmetyków.

Dlaczego warto stosować kremy z rokitnikiem?

Życie w biegu, permanentny stres, zła dieta – we współczesnym świecie istnieje cała masa czynników negatywnie wpływających na kondycję naszej skóry. Warto wobec tego stosować sprawdzone metody jej pielęgnacji. Na specyficzne właściwości rokitnika zwracano uwagę już za czasów Aleksandra Macedońskiego, dziś natomiast wiemy, że to konkretne substancje zawarte w owocach i liściach tej rośliny odpowiedzialne są za jej dobroczynne działanie. Przykładem jednej z nich jest kwas linolowy, który występuje w oleju rokitnikowym, a który działa wzmacniająco na barierę lipidową naskórka, chroniąc go przed utratą wody. Stanowi on ponadto składnik sebum, a jego niedobór może prowadzić do narastania problemu trądzikowego. Co więcej, zawarty w olejkach z rokitnika kwas palmitynowy wpływa na proces gojenia się ran i wspiera regenerację naskórka. Warto również zaznaczyć, że w substancji tej znajdziemy mnóstwo witamin, co do działania których nie trzeba chyba nikogo przekonywać…

Jak zatem widać, warto zwracać uwagę na skład kosmetyków i zdecydowanie wybierać te, które zawierają w sobie olejek z rokitnika. Doskonale sprawdzą się one w pielęgnacji skóry szorstkiej, suchej, łuszczącej się czy swędzącej. Co więcej, bogactwo zawartych w tej roślinie aktywnych biologicznie związków znakomicie odżywi również skórę starzejącą się. Warto zaznaczyć, że na rynku dostępne są także olejki, które nadają się do bezpośredniego stosowania na skórze.

herbatka z rokitnikaOlej z rokitnika na suchą skórę dłoni