Olej z rokitnika w walce o gładką skórę

nakładanie kremu na twarz

Gładka skóra twarzy to jeden z tych aspektów urody, o który dbają niemal wszyscy, dlatego nauka nieustannie dąży do odkrywania kolejnych metod radzenia sobie ze wstrzymywaniem procesu jej starzenia. Co potwierdzają liczne badania, jednymi z najskuteczniejszych środków walki z tym problemem są olejki roślinne, a wśród nich ostatnimi czasy rosnącym zainteresowaniem cieszy się olejek z rokitnika, który coraz częściej występuje w składzie rozmaitych kosmetyków.

Zastosowanie ekstraktów roślinnych w kosmetologii

Wykorzystaniem właściwości roślin leczniczych w walce z różnymi dolegliwościami zajmuje się odrębna dziedzina medycyny zwana fitoterapią. Opiera się ona na oddziaływaniu na organizm bez użycia farmakologii czy zabiegów chirurgicznych, wyodrębniła się natomiast z tradycyjnego ziołolecznictwa. Różnica polega jednak na tym, że obecnie warunkiem dopuszczenia jakichkolwiek środków do użycia jest udokumentowanie ich skuteczności oraz bezpieczeństwa stosowania. Znany ze swoich szczególnych właściwości już od czasów antycznych olejek rokitnikowy cieszy się dziś dużym zainteresowaniem w świecie nauki, w konsekwencji czego z wykorzystaniem go powstaje spora liczba dobrze przebadanych środków do pielęgnacji skóry. Charakteryzuje się on wysoką zawartością przeciwutleniaczy, fosfolipidów, cukrów, garbników, kwasów organicznych i witamin, dlatego świetnie sprawdza się w produktach przeciwzmarszczkowych, tych wykazujących działanie przeciwstarzeniowe, a także tych mających za zadanie łagodzenie stanów zapalnych skóry.

Kosmetyki z dodatkiem naturalnych ekstraktów są o wiele łagodniejsze niż ich syntetyczne odpowiedniki, dzięki czemu są również lepiej przyswajalne, co znacząco podnosi skuteczność ich działania. Dlatego właśnie coraz częściej poleca się je do codziennego stosowania – konsumenci korzystają głównie z ujędrniających i uelastyczniających właściwości olejku z rokitnika, stosując kosmetyki z jego dodatkiem w celu wygładzenia zmarszczek.

herbatka z rokitnikaOlej z rokitnika w walce o gładką skórę