Suplementacja a sport – dlaczego warto wybierać naturalne produkty?

jazda na rowerze

Wzmożona aktywność fizyczna ma to do siebie, że generuje w organizmie deficyt energetyczny, który po skończonym treningu należy wyrównać. Podczas wysiłku nasze ciała korzystają głównie z rezerw glikogenu oraz tłuszczu zgromadzonych w odpowiednich tkankach. Każdy trening prowadzi ponadto do mikrouszkodzeń mięśni. Ażeby organizm mógł się we właściwy sposób zregenerować, należy dostarczyć mu adekwatną do jego zapotrzebowania ilość mikro- oraz makroskładników…

Po co sportowcom suplementy?

Osoby prowadzące aktywny tryb życia często mogą borykać się z problemem braku możliwości zaspokojenia swojego zapotrzebowania energetycznego za pomocą tradycyjnego pożywienia, co wiąże się, naturalnie, z podwyższonym wydatkiem energii podczas treningów. Nazbyt obfite posiłki można jednak z powodzeniem zastępować odpowiednimi suplementami diety przyjmowanymi np. w formie shake’ów. Ażeby zapewnić sobie dobrą wchłanialność poszczególnych makroskładników i efektywnie wykorzystywać dietę, należy również zadbać o odpowiednią podaż mikroelementów. Najlepiej sięgać wówczas po naturalne produkty, które charakteryzują się wysoką wchłanialnością oraz biodostępnością. Takie właściwości może zapewnić m.in. olejek z rokitnika – metoda tłoczenia na zimno pozwala zachować maksimum cennych składników, takich jak witaminy czy aminokwasy. Z punktu widzenia prowadzenia wzmożonej aktywności fizycznej kluczową rolę odgrywa proces regeneracji organizmu, dlatego warto zadbać o dostarczenie mu wszystkiego, co niezbędne do efektywnej odbudowy uszkodzonych włókien mięśniowych.

Nie należy zapominać też o tym, że poddawanie własnego ciała dużym przeciążeniom fizycznym to także spore wyzwanie dla układu nerwowego. Sięgając więc po suplementy diety, warto pamiętać o dostarczeniu takich, które nie tylko pomogą zwalczyć tworzące się w organizmie stany zapalne, ale również wzmocni ogólną odporność oraz kondycję organizmu. Olejek z rokitnika może okazać się w obydwu przypadkach znakomitym wyborem.

herbatka z rokitnikaSuplementacja a sport – dlaczego warto wybierać naturalne produkty?